Proste metody powstrzymania efektu starzenia się dłoni
Na twoich rękach zaczynają pojawiać się zmarszczki i przebarwienia? To dlatego, że nie pielęgnujesz ich z wystarczającą dbałością, a czas robi swoje. Aby utrzymać zdrową skórę dłoni o młodym wyglądzie należy odpowiednio o nią zadbać.
Ceniona dermatolog, dr Ellen Marmur z Mount Sinai Medical Center, mówi:
Ręce są najbardziej podatne na pierwsze oznaki starzenia się i często widać na nich upływający czas szybciej niż twarzy.
Nasze ręce mają tendencję do szybkiego starzenia się, ponieważ na ich powierzchni znajduje się bardzo mało tłuszczu. Elastyna i kolagen ulega na tym obszarze skóry szybszej degradacji. Zaniedbania w pielęgnacji skóry dłoni może spowodować szybsze pojawienie się zmarszczek, plam starczych i suchej skóry.
Oto 3 oznaki starzenia się rąk:
1. Plamy starcze
Zazwyczaj plamy starcze powstają na skutek ekspozycji na ostre słońce i nie stosowania żadnej ochrony przeciwsłonecznej.
2. Zmarszczki
Zmarszczki są bezpośrednim skutkiem starzenia się. Szkody wywołane promieniowaniem słonecznym, brak nawilżenia i odwodnienie mogą przyspieszyć proces pojawiania się zmarszczek na skórze dłoni.
3. Sucha skóra
Sucha skóra pojawia się głównie z powodu braku odpowiedniej pielęgnacji. Osoby, które mają styczność z ostrymi detergentami częściej mają problemy z suchą skórą. Ważne jest, abyśmy traktowali skórę dłoni ze szczególną dbałością.
Porady dotyczące pielęgnacji skóry dłoni:
Wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany w codziennej rutynie i dodać do harmonogramu kilka prostych zabiegów kosmetycznych, dzięki którym skóra twoich dłoni zmieni się nie do poznania:
1. Złuszczanie
To niezbędny zabieg, który pozwoli ci uzyskać piękne i gładkie dłonie. Dzięki tym prostym i naturalnym recepturom na domowy peeling będziesz mogła wykonać ten zabieg sama w domu.
Peeling cukrowy z miodowo-kokosowego
- Umieść 1 łyżeczkę oleju kokosowego w miseczce i dodaj 2 łyżeczki miodu
- Do mieszanki dodaj 1 łyżeczkę soli, 1 łyżeczkę cukru i 1 łyżeczkę soku z cytryny
- Użyj powstałej pasty, aby złuszczyć martwy naskórek na dłoiach
Peeling z proszku do pieczenia
- Wymieszaj 1 łyżeczkę proszku i 1 łyżeczkę miodu
- Wymieszaj składniki
- Użyj mieszanki do wykonania delikatnego masażu i złuszczaj martwy naskórek
2. Nawilżanie
Niezwykle ważne jest, aby nawilżanie rąk stało się istotną częścią twojego harmonogramu dnia. Nie musimy wydawać fortuny na wymyślne specyfiki, aby odpowiednio zadbać o kondycję skórę. Niektóre produkty dostępne na rynku pomagają w tworzeniu się kolagenu, który jest niezbędny do przywrócenia witalności skóry.
Olejki eteryczne
Olejek cytrynowy, geraniowy oraz z nasion marchwi wykazują właściwości pobudzające powstawanie kolagenu w skórze. Wystarczy wybrać jeden olejek eteryczny, wymieszać go z innym olejem nośnikowym, takim jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek. Zastosowanie mieszanki na skórze dłoni pozwoli ci cieszyć się ich gładkością i jednolitym kolorytem.
Aloes
Aloes to popularny i skuteczny eliksir młodości. Znany jest ze swojej zdolności do wspomagania produkcji kolagenu w skórze. Najlepsze działanie ma żel zebrany bezpośrednio ze świeżo zebranych liści aloesu i nałożony na ręce. Jeśli nie masz w domu rośliny, możesz użyć kupnych produktów ekologicznych.
3. Jedz mądrze
“Jesteśmy tym, co jemy”, to powiedzenie ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Posiłki, które spożywasz, mogą pomóc ci zachować zdrowie i dobrą kondycję skóry, a także wspomóc produkcję kolagenu w twoim ciele. Poniższe produkty spożywcze pomogą ci zachować młodość skóry dłoni na dłużej:
- Produkty sojowe
- Czerwone warzywa i owoce
- Witamina C
- Warzywa strączkowe
4. Nawadniaj się
Zapewnij sobie codziennie odpowiednią ilość wypijanej wody, ponieważ odwodnienie prowadzi do wysuszenia skóry i rozwoju uporczywych dolegliwości.
5. Ochrona przeciwsłoneczna jest konieczna
Zainwestuj w dobry filtr przeciwsłoneczny, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez promienie słoneczne. Nie możemy zatrzymać naszego zegara biologicznego, ale dbanie o skórę z pewnością może pomóc utrzymać jej witalność.
Tekst pochodzi z: 5mdz.pl
Komentarze