Jesteś po czterdziestce? Naukowcy stwierdzili, że powinieneś pracować 3 dni w tygodniu
Według najnowszych badań naukowców osoby które ukończyły 40 lat nie powinny pracować więcej niż 3 dni w tygodniu. Jeśli jesteś jesteś osobą po czterdziestce, która pracuje na pełen etat i możliwe że wyrabiasz nadgodziny to istnieje prawdopodobieństwo, że to ma negatywny wpływ na twoje zdrowie i efektywność.
Od zawsze wiadomo, iż osoby które są dłużej aktywne zawodowo pozostają w pełni aktywności umysłowej. Przynajmniej taką opinia jest uważana jako powszechna jednakże praca zawodowa może nie być jednoznacznie korzystna dla naszego zdrowia.
Naukowcy z Melburn opublikowali w dwa tysiące szesnastym badania z których jednoznacznie wynika, że praca 25 godzin (w przypadku kobiet 22-27, w przypadku mężczyzn 25-30 godzin na tydzień) w tygodniu pozwala na największą efektywność. Natomiast jeśli pracujemy więcej niż 25 godzin zaczyna się pojawiać zmęczenie i stres które powodują zmniejszenie sprawności umysłowej co za tym idzie nasza praca wykonywana jest niedbale i zdecydowanie zaczynają spadać korzyści płynące z pełnej aktywności zawodowej. Powoduje to także uszczerbek na zdrowiu.
W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Melburn wzięły udział osoby które ukończyły 40 rok życia. Było w sumie to 3500 kobiet i 3000 mężczyzn. Wnioski z badania powinny dać nam do myślenia. Jak bardzo narażamy swoje zdrowie pracując na pełnej mocy. Mało tego, taka praca przynosi mniejsze efekty niż w momencie gdy pracowalibyśmy mniej niż dotychczas ale bardziej efektywnie.
Analizując jak dużo chorób i dolegliwości dotyka ludzi przepracowanych związanych bezpośrednio lub pośrednio z wykonywaną przez nich pracą zawodową nie dziwi nas wynik tego badania.
Komentarze