Jak pozbyć się chwastów jednym ruchem – efekty cię zaskoczą. 1 dawka i czyste całe podwórko
Jeśli potrzebujesz pozbyć się brzydkich chwastów na chodnikach lub w miejscach, w których Ci przeszkadza, nie kupuj niepotrzebnych, drogich chemicznych herbicydów. To domowe rozwiązanie usuwa chwasty niezawodnie w ciągu 2 dni i całkowicie bez wysiłku.
Potrzebujemy:
- 3 l octu
- 1/3 okładu soli
- trochę detergentu
- woda
Przygotowanie:
Do podlewania przygotujemy większą konewkę.
Wlej wszystkie 3 litry octu do miski. Dodaj około 1/3 opakowania soli. I trochę detergentu.
Pozostałość uzupełnić wodą i wymieszać. Tym roztworem polej chwasty. Za 2 dni wszystkie chwasty zostaną zniszczone.
Szybki, skuteczny i tani produkt!
PRZED
PO
Ale uważaj, jeśli podlejesz inne rośliny niż chwasty, spalisz je.
Więcej domowych sztuczek przeciwko chwastom
Domowe, naturalne środki chwastobójcze są opcją ekologiczną zamiast szkodliwych chemikaliów.
1. Ocet winny
Ocet to naturalny herbicyd bez chemii. Wlej biały ocet do spryskiwacza i spryskaj zachwaszczone części ogrodu. Ale bądź ostrożny i spryskuj nim tylko chwasty. W przeciwnym razie zniszczy również inne rośliny. Zaleca się aplikowanie octu wcześnie rano, przy słonecznej pogodzie , ponieważ promienie słoneczne potęgują działanie tego naturalnego herbicydu. Nie stosować przed deszczem, nawet przy pochmurnej pogodzie.
2. Ciepła woda
Gorąca woda niemal natychmiast niszczy chwasty. Idealnie nadaje się do czyszczenia narożników wokół bramy wjazdowej i schodów lub części zakurzonych i zabrudzonych. Ostrożnie polej gorącą wodą niechciane rośliny. W przypadku roślin z głębszym korzeniem może być konieczne powtórzenie tego procesu.
3. Sól
Roztwór soli i wody może pomóc w pozbyciu się chwastów. Wymieszaj 1 część soli i 3 części wody. Wylej roztwór bezpośrednio na chwasty. Niewielką ilość soli można posypać bezpośrednio na odporne chwasty.
4. Soda oczyszczona
Soda oczyszczona jest doskonałym składnikiem zwalczania chwastów. Weź paczkę sody oczyszczonej i dokładnie spryskaj wszystkie miejsca dotknięte chwastami. Zaletą jest to, że nie musisz czekać na idealną pogodę, możesz używać sody nawet gdy jest pochmurno i nie ma przeszkód w deszczu. Powtarzaj raz w miesiącu.
5. Ocet i detergent do mycia naczyń
Wymieszaj 5 ml płynu do mycia naczyń i 1 litr octu. Delikatnie wymieszaj i uważaj, aby się nie pienił. Możesz zastosować to rozwiązanie np. na fugach na tarasie lub w miejscu parkingowym.
6. Gazety
Zwilż glebę, a następnie połóż warstwę gazety na chwastach. Jeszcze raz zwilż i przykryj ściółką. Zapobiegnie to nasłonecznieniu, a zatem chwasty nie będą rosły. Zapewnia również ciepłe schronienie dla przydatnych parasoli.
7. Mąka kukurydziana
Posypanie ogrodu mąką kukurydzianą zapobiegnie kiełkowaniu nasion chwastów. Jednak zapobiegnie to również kiełkowaniu innych nasion, więc powinieneś używać tej metody tylko wtedy, gdy twoje rośliny już rosną.
Komentarze