Oto 7 faktów, które są niezbędną wiedzą dla każdego o swojej grupie krwi. Czy wiedziałeś, że grupa krwi może wpłynąć nawet na osobowość.
Rozróżnia się cztery grupy krwi. Różnią się one między sobą, ale to dzięki nim jesteśmy w stanie dowiedzieć się o sobie wielu ciekawych faktów. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dot. tego, która grupa krwi ma najbardziej pozytywny wpływ na ciało, duszę, a przy pomocy której najlepiej ćwiczy się umysł. Nabędziesz wiedze o tym, jaka żywność jest najbardziej odpowiednia dla Twojej grupy krwi!
Jak wspomniano, wśród ludzi występują cztery grupy krwi: A, O, B, a także AB, którą powszechnie uznaje się za grupę krwi wpływającą najlepiej na układ odpornościowy osoby, u której się ją zdiagnozuje. W dotychczasowych badaniach udowodniono, że istnieje aż 400 różnych podgrup krwi. Poniżej znajduje się zestawienie, dzięki któremu dowiesz się, jak przynależność do konkretnej grupy krwi wiąże się z jakimi konsekwencjami dla Twojego organizmu.
Jaką żywność wybierać w zależności od rodzaju posiadanej grupy?
Grupa krwi A: najlepiej, gdyby osoba z tą grupą krwi stosowała się do diety wegetariańskiej, a jeśli nie, to powinna mieć w swojej diecie ryby, kurczaka, nabiał. Należy unikać kawy, roślin strączkowych, pikantnych potraw, a także starać się, żeby nie narażać organizm na odwodnienia.
Grupa krwi B: W diecie osób z tą grupą krwi powinno znaleźć się dużo nabiału, herbaty, warzyw, ryb i różnego rodzaju zbóż i należy unikać konserwantów, hałasu czy środków odurzających np. alkoholu.
Grupa krwi O: Osoby z tą grupą krwi nie powinny jeść za dużo nabiału, nie należy także jeść zbyt dużych porcji i zdecydowanie w koszyku sklepowy takich osób nie powinna znaleźć się żywność nadmiernie przetworzona.
Grupa krwi AB: Osoby z tą grupą krwi ze względu na jej uniwersalność powinny spożywać wszystko, co uznaje się za zdrowe. Mylne jest stwierdzenie, że można jeść wszystko, w końcu nikomu nie zaleca się fast foodów. Grupa krwi AB źle znosi produkty smażone, za to doskonale sprawdzi się w jadłospisie świeża żywność oraz organiczne potrawy.
Jaki wpływ na osobowość ma Twoja grupa krwi?
Grupa krwi A: w tej grupie z reguły znajdują się osoby empatyczne, skuteczne w działaniu, dobrze zorganizowane, uchodzące za typowych liderów
Grupa krwi B: osoby z grupy krwi B są uznawane zwykle za ludzi sympatycznych, łatwo dostosowujących się do zmiennych warunków, a także nie lubiących siedzieć w miejscu, nastawionych raczej na ciągły ruch. Jednak pomimo wrodzonej żywotności, grupa krwi B umożliwia posiadającym ją osobom również wyciszenie się i łatwiejsze przyswajanie medytacji.
Grupa krwi O: umożliwia posiadającym ją osobom bycie asertywnymi, uprzejmymi, współczującymi, a także zorientowanymi na funkcjonalizm i ogólnie pojętą praktyczność.
Grupa krwi AB: Osoby z tą grupą krwi są uznawane za myślące w sposób racjonalny, także spokojne, posiadające wewnętrzną siłę, potrafiące przewidywać niektóre sytuacje.
Wpływ grupy krwi na umiejętność radzenia sobie ze stresem
Grupa krwi A: Osoby z tą grupą krwi źle radzą sobie ze stresem. Podwyższony poziom kortyzolu we krwi powoduje, że muszą w celu uspokojenia organizmu, pić więcej wody.
Grupa krwi B: przeważnie są to osoby spokojne, jednak w przypadku dużej dawki stresu może pomóc im radzenie sobie z tą sytuacją poprzez ćwiczenia odpowiedniego oddychania.
Grupa krwi O: Do tej grupy zwykle zaliczają się osoby skłonne do wybuchów gniewu, które mogą kontrolować poprzez wizualizację czegoś przyjemnego, a przede wszystkim spokojnego.
Grupa krwi AB: Jest to grupa osób, które najlepiej radzą sobie ze stresem, jednak kiedy frustracja narasta, warto czymś innym zająć sobie umysł np. czynnościami ruchowymi – chociażby chodzeniem.
Jaki wpływ ma grupa krwi na skłonność do tycia?
Grupa krwi A: przede wszystkim są to osoby podatne na gromadzenie tłuszczu pochodzenia zwierzęcego, a także źle znoszą nadmierne spożycie cukrów prostych.
Grupa krwi B: smażone potrawy czy pieczywo nie są wskazane dla osób z tą grupą krwi.
Grupa krwi O: gromadzenie tłuszczu w tej grupie odbywa się w sposób nieregularny.
Grupa krwi AB: brak aktywności jest głównym czynnikiem, dzięki któremu takie osoby zaczynają cierpieć na otyłość.
Planowanie rodziny a grupa krwi
Współczynnik RH wpływa bardzo mocno na ludzką grupę krwi. Oprócz bazowych A, B oraz O istnieją w każdej z tych grup ok. 50 zdefiniowane antygeny. Do pięciu najważniejszych antygenów zalicza się D, C, c, E, e. Podczas ciąży dodatni lub ujemny współczynnik RH może mieć wpływ na komplikacje i powikłania.
Konflikt serologiczny – co trzeba wiedzieć?
Konflikt serologiczny – Kiedy krew płodu i krew ojca są niezgodne z grupą krwi matki, może dojść do tzw. konfliktu serologicznego, który z reguły występuję, gdy matka ma RH-, a ojciec ma RH+. Hemolityczna choroba czerwonych krwinek wpływa na powstanie niedojrzałych czerwonych krwinek w krwi płodu.
Wpływ grupy krwi podczas transfuzji krwi
Grupa krwi AB: Jest to uniwersalny biorca krwi, jednak najtrudniej przekazuje on krew, ponieważ może to zrobić tylko osobie o tej samej grupie krwi.
Grupa krwi A: przekazuje krew grupie A lub AB, a bierze tylko od grup A i O.
Grupa krwi B: może być biorcą grup B lub O, a przekazywać jest w stanie grupie B i AB.
Grupa krwi 0: to dawca uniwersalny, jednak bierze krew tylko z grupy O.
Osocze a grupy krwi
Grupa krwi AB: to uniwersalny dawca osocza dla każdej grupy, pozyskuje osocze tylko od grupy AB.
Grupa krwi A: otrzymuje od A i AB, przekazuje tylko A i 0.
Grupa krwi B: otrzymuje od B i AB, przekazuje tylko B i 0.
Grupa krwi 0: uniwersalny odbiorca osocza, przekazuje osocze tylko 0.
Komentarze